8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Oto fotorelacja z przedstawienia przygotowanego przez męska część społeczności szkolnej.
Realizacja Szkolnego Programu Antyalkoholowego
Na szkolnym apelu ogłoszono wyniki konkursu antyalkoholowego. Zwycięskim drużynom z klasy pierwszej, drugiej, czwartej oraz szóstej serdecznie gratulujemy.
1 MARCA NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Uczniowie klasy VII przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
WD
Konkurs recytatorski
Dnia 12 marca 2018 r. odbyły się Eliminacje Szkolne XIV Konkursu Recytatorskiego „Między Wierszami”.Jury w składzie:- Pani Dyrektor - Agnieszka Zdanowska,- Kierownik Gminnej Biblioteki w Domanicach - Pani Anna Pucyk,- Pani Małgorzata Urbanek,- Pani Karolina Dziewulak – Chromińska wyłoniło Laureatki Konkursu.
Jednogłośnie zwyciężyły:- Maria Niedziółka,- Kinga Niedziółka.
Gratulujemy Uczennicom klasy VII i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się 21 marca 2018 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”!!!
E.K.
Konkurs plastyczny o tematyce antyalkoholowej
Na dzisiejszym apelu ogłoszono wyniki szkolnego konkursu antyalkoholowego. Zwycięskim drużynom z klasy pierwszej, drugiej, czwartej oraz szóstej serdecznie gratulujemy.
7
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego w naszej szkole odbyła się akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym dniu każdy mógł sprawdzić, że „język polski jest ą, ę”.
Na języku polskim klasa VI miała nie lada zadanie. Uczniowie, wraz z Panią Edytą Kozłowską, odwiedzili inne klasy, aby sprawdzić czy nauczyciele i uczniowie są prawdziwymi Polakami. Egzamin nie był łatwy, bo każdy musiał sprawdzić “sprawność języka” w trudnych wierszykach – “łamańcach językowych”. Nauczyciele i uczniowie bardzo się ucieszyli… ale byli też pełni obaw czy sobie poradzą z zadaniem.
Dzień Języka Ojczystego był bardzo udany. Każdy uśmiechał się, bo wcale nie jest prosto powiedzieć „wyrewolweryzowany rewolwerowiec”, „stół z powyłamywanymi nogami” lub „czcza szczypawka czka w Szczecinie”.
Tak, nasz OJCZYSTY JĘZYK to nie lada gratka dla każdego gagatka!!!
tekst: Łukasz Urbanek kl. VI
3
Program Insta.Ling w naszej szkole
Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel dostaje szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.
Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Systematyczna praca po ok. 5 minut dziennie przez tydzień przynosi długofalowo znacznie lepsze efekty niż dwugodzinna sesja uczenia się. Podstawowym założeniem aplikacji jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja pozwala również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora.
Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności do każdego ucznia indywidualnie. Dzięki temu słówka, z którymi uczeń nie ma żadnych problemów, pojawiają się rzadziej, a uczeń może poświęcić więcej uwagi tym problematycznym.
Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Nauczyciel ma wgląd w raporty z postępów dzieci. Raporty obejmują systematyczność pracy i stopień opanowania materiału. Dostęp do raportów pozwala nauczycielowi motywować dzieci do systematycznej pracy poprzez przyznawanie dodatkowych pozytywnych ocen.
Zachęcamy rodziców uczniów klas IV-VII do zapoznania się z informacjami dla rodziców na stronie: https://instaling.pl. Program jest bezpłatny (istnieje opcjonalna możliwość wykupienia dodatkowych słów z panelu rodzica), uczniowie naszej szkoły posiadają już loginy i hasła.
K.D.Ch.
Rocznica utworzenia Armii Krajowej
Dnia 15 lutego odbył się krótki apel upamiętniający 76. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Historię tej organizacji przedstawili Kinga Kachniarz i Łukasz Urbanek pod kierunkiem p. Arlety Szcześniak. Podczas tego samego zebrania uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem p. Sylwestra Bobryka przypomnieli o Międzynarodowym Dniu Numeru Alarmowego112.
A.S, K.D.Ch
Anioły do mnie wysyłaj...
6„Kiedy ludzie cierpią,
kiedy cierpi człowiek,
potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym.
Blisko niego.”
Jan Paweł II
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim pokazali ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. W niedzielny wieczór, 11 lutego 2018 r., Szkolny Klub Wolontariatu kolejny raz zaangażował się w zbiórkę darów dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Akcja wpisała się w obchodzony tego dnia Światowy Dzień Chorego. Montaż słowno – muzyczny „Anioły do mnie wysyłaj…” obejrzeli mieszkańcy gminy Domanice i odpowiedzieli na nasz apel.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ…
ZA SERCE I BEZINTERESOWNĄ POMOC!
Drodzy Wolontariusze, DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE!!! Jesteśmy pewne, że o Waszych działaniach jeszcze nie raz usłyszymy!
Organizatorzy: Arleta Szcześniak, Małgorzata Urbanek, Edyta Kozłowska
Oprawa muzyczna: Katarzyna Wasińska
E.K
ZEBRANIE RODZICÓW
08.02.2018r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów wszystkich klas. ZAPRASZAMY!
mPotęga- sprawozdanie
Uczniowie klasy IV, V, VI i VII Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim wzięli udział w projekcie mPotęga matematycznym pt. „LABIRYNT – Myślę więc tworzę”, dofinansowanym przez Fundację mBanku w kwocie 5000 zł. Koordynatorem projektu jest nauczyciel matematyki p. Marlena Dynek Huszcza.
7Wspólna zabawa matematyczna "Wyjście z labiryntu - ucieczka ze szkoły", w której wzięli udział uczniowie klas: V, VI i VII , a także chętni nauczyciele.
Na zajęciach „Dywan liczbowy” dzieci uczyły się matematyki poprzez zabawę. Uczniowie tworzyli gry
i zabawy ruchowe na "dywan liczbowy". Wspólna zabawa wywołała wiele pozytywnych emocji. Nauka przez zabawę bardzo motywowała do poprawnego liczenia w pamięci oraz zdrowej rywalizacji uczniów klas IV, V i VI.Uczniowie klasy IV uczyli się matematyki przez praktyczne działanie (jednostki monetarne-zamiana jednostek).
Uczniowie klasy IV i V rozwijali umiejętności matematyczne poprzez matematyczne i logiczne gry planszowe.
Plan lekcji
Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
- Kwiecień 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie