• Ankieta na temat doświadczeń i oczekiwań związanych ze zdalnym nauczaniem

            Jesteśmy grupą zaangażowanych studentów Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzących badanie na temat doświadczeń i oczekiwań związanych ze zdalnym nauczaniem. Naszym celem jest zebranie wartościowych informacji od różnych grup społecznych, w tym pracowników szkół, uczniów oraz ich rodziców. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie naszego projektu.

            Chcielibyśmy poprosić Państwa o rozesłanie naszej ankiety wśród pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców uczniów. Liczymy na Państwa życzliwość i zrozumienie dla naszej inicjatywy, która ma na celu pozyskanie rzetelnych danych dotyczących aktualnych wyzwań i potrzeb w dziedzinie edukacji.

            Link do ankiety znajduje się poniżej:

            https://forms.gle/B4LXb53P579L4uwMA
             

            Prosimy również o zachęcenie uczestników do wypełnienia ankiety, ponieważ ich cenne opinie są niezwykle istotne dla naszej pracy badawczej. Wszelkie zebrane informacje będą traktowane w sposób poufny, a wyniki badania posłużą nam do lepszego zrozumienia bieżącej sytuacji edukacyjnej.

            Jesteśmy wdzięczni za Państwa czas i zaangażowanie w nasz projekt. Dzięki współpracy z Państwa szkołą będziemy mogli uzyskać bardziej kompleksowe i reprezentatywne wyniki.

            W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt. Liczymy na Państwa pomoc i z góry dziękujemy za wsparcie.

            Z poważaniem,

            Dawid Górecki

            UL0273349@edu.uni.lodz.pl

            Grupa badawcza „Omnibus”

          • Liga robotów - udział klasy 8 w turnieju robotów w Warszawie

            W dniu 26 listopada uczniowie klasy 8 wzięli udział w regionalnym turnieju robotów w Warszawie. Oprócz rywalizacji robotów na macie, były zadania z programowania oraz wyścig skonstruowanych własnych robotów. 

            Uczniowie mieli również możliwość poeksperymentowania z okularami VR, nagrania filmu w fotobudce czy pogrania na xboxsie lub na VR. Uczniowie mogli rozładować stres jaki im towarzyszył. Mogli liczyć na pomocną dłoń sędziów, ktorzy oceniali wyścigi itp

            Celem Ligi Robotów, największego ogólnopolskiego turnieju robotycznego  jest promowanie robotyki i nowoczesnych technologii. Uczniowie oraz opiekunowie nauczyli sie różnych dla nas nowych rzeczy które beda wykorzystywanie podczas nauki młodszych klas. Jesteśmy wdzieczmi za zakwalifikowanie sie i za zestaw klocków który zostaje w naszych rekach.

            Uczniowie są bardzo zadowolemi i zachecają inne klasy do zabawy z robotami.

            Szkoła otrzymała nagrodę w postaci klocków i części do robotów Lego Spike.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            17 listopada 2023r to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali akcję edukacyjną. Inicjatywa miała na celu podkreślenie roli matematyki w edukacji oraz promowanie umiejętności mnożenia. W ramach obchodów, uczniowie mieli okazję przystąpić do egzaminu z tabliczki mnożenia, co stanowiło wyjątkową szansę do sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Dodatkowo, Samorząd Uczniowski przygotował serię łamigłówek matematycznych, które wymagały nie tylko umiejętności sprawnego mnożenia, ale również zdolności logicznego myślenia. Akcja Samorządu spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkoły. 

          • "Przerwa na czytanie"

            31 października 2023 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie i nauczyciele czytali wybrane przez siebie książki. Cieszy nas liczne zaangażowanie w akcję promującą czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Wszystkim za udział!

            nauczyciel bibliotekarz: S. Bobryk

          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

            W dniu 10 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu narodowego oraz hymnu szkoły. Następnie uczniowie klasy III w widowisku słowno-muzycznym przypomnieli nam wydarzenia leżące u źródeł odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. W programie znalazł się zarówno zarys historyczny przypominający tamte wydarzenia, jak i odniesienie do nich w utworach poetyckich i pieśniach żołnierskich. Na zakończenie uczniowie wykonali widowiskowy układ taneczny. Program artystyczny wykonany przez uczniów, pod opieką wychowawcy klasy, zyskał uznanie całej społeczności szkolnej i został nagrodzony gromkimi brawami.

          • Podziękowanie za udział w akcji "Szkoła pamięta".

            Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.  

            W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

            Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej

             

            Z wyrazami szacunku

            Biuro Ministra
            Ministerstwo Edukacji i Nauki

             

            Dyplom Szkoła Pamięta 2023

          • II Międzyszkolne dyktando w języku obcym dla uczniów II etapu edukacyjnego

            Międzyszkolne dyktando w języku obcym jest przedsięwzięciem skierowanym do uczniów II etapu edukacyjnego i nauczycieli języków obcych z rejonu działania MSCDN Wydział w Siedlcach: miasto Siedlce oraz powiaty: garwoliński, łosicki, siedlecki, sokołowski, węgrowski.
            Odbywa się w formule konkursowej i tym samym zapewni uczestnikom sprawdzenie poziomuumiejętności językowych w rywalizacji z rówieśnikami.

            II ORGANIZATORZY
            • Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach,
            • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach,
            • Instytut Kultury Regionalnej i Badań Literackich im. Franciszka Karpińskiego,
            • Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach,
            • Centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Siedlcach,
            • Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Siedlce,
            • Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

            III CELE
            • Pobudzenie zainteresowania uczniów językami obcymi.
            • Wzrost umiejętności językowych uczniów, w szczególności podniesienie poziomu
            kompetencji w zakresie pisowni w języku obcym.
            • Rozwijanie uzdolnień uczniów.

            IV OGÓLNE WARUNKI MERYTORYCZNE I ORGANIZACYJNE
            1. Dyktando obejmuje cztery języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski (na dwóch poziomach zaawansowania) oraz język polski jako obcy. Dla każdego języka dyktando przeprowadzane jest oddzielnie.
            2. Poziom trudności dyktanda to B1 z języka angielskiego i rosyjskiego I, a z języka niemieckiego, polskiego jako obcego oraz rosyjskiego II – A2.
            3. Tematem przewodnim dyktanda ze wszystkich języków w II edycji jest świat przyrody.
            4. Temat przewodni obejmuje leksykę z zakresu: pogoda, pory roku, rośliny i zwierzęta, krajobraz, a na poziomie B1 dodatkowo: zagrożenie i ochrona środowiska naturalnego.
            5. W ramach danego języka, uczniowie niezależnie od klasy, piszą takie samo dyktando.
            6. Przedsięwzięcie składa się z dwóch etapów:
            6.1. Etap szkolny – szkoła przystępująca do udziału w konkursie przeprowadza we własnym zakresie eliminacje wewnętrzne i przesyła organizatorom konkursu dane jednego ucznia w zakresie każdego języka, który zakwalifikował się do etapu finałowego.
            6.2. Etap finałowy – każda szkoła może być reprezentowana maksymalnie przez pięciu
            uczniów - po jednym z każdego języka. Są to uczniowie wyłonieni w eliminacjach
            szkolnych. Na tym etapie uczeń może przystąpić do dyktanda z jednego wybranego języka.W przypadku losowej nieobecności ucznia może go zastąpić kolejna osoba z etapu szkolnego.

            Szkolni organizatorzy konkursu: S.Bobryk, K.Dziewulak-Chromińska

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Pierwszego Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim, Olszyc Szlachecki 25
        • +48 507797955 +48 (25) 642 61 75
        • Olszyc Szlachecki 25 08-113 Domanice Poland
      • Logowanie