• Grupa 0A - MINIONKI

• Spotkanie ze Strażakami

• Dnia 15.04.2024r grupa "Pszczółek" oraz "Minionków" odwiedziła straż pożarną w Olszycu Szlacheckim, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy: Andrzej Urbanek oraz Mariusz Rosa.
          Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.
          Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze.
          Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły przymierzyć kaski strażackie, potrzymać lizaka oraz prądownice. Nasi strażacy nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.
          Na koniec dzieci odpowiadały na pytania strażaków za co dostali nagrody. Dzieci gorąco  podziękowały strażakom za miłe i pouczające  spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje czego się dowiedziały.
          Serdecznie dziękujemy naszym Panom Strażakom za wspaniale poprowadzone spotkanie oraz poświęcony czas.