Na zajęciach przyrodniczych uczniowie rozwijali umiejętności: planowania, prowadzenia i wyciągania wniosków z doświadczeń, obserwacji, myślenia naukowego, poszukiwania i selekcjonowania informacji, pracy w grupie i indywidualnej. Młodzież rozbudzała swoje zaineresowanie przyrodą.
AKTUALNOŚCI
Zajęcia przyrodnicze w ramach "Szkoły Równych Szans"
7
Dzień Otwarty
34Dnia 15 czerwca odbył się u nas I Dzień Otwarty. Społeczność naszej szkoły miała okazję zaprezentować efekty całorocznej pracy. Nauczyciele przygotowali zajęcia otwarte w klasach podczas których uczniowie mieli okazję brać udział w doświadczeniach, pokazach, zabawach, quizach, teatrzyku cieni, zajęciach kulinarnych, zajęciach warsztatowych. Uczniowie zaprezentowali się podczas pokazów tanecznych oraz spektaklu poetyckiego "Budzić nadzieję". Mieliśmy okazję przypomnieć sobie różne działania i sukcesy, które znalazły się w prezentacjach o zajęciach unijnych i pracy szkoły. Szczególne osiągnięcia uczniów zostały wyróżnione w pokazie laureatów. Na zakończenie dnia nastąpiło ogłoszenie zwycięskiej pracy w konkursie na logo naszej szkoły.
Bezpieczne wakacje
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.
Jak nie czytam, jak czytam
13W ubiegły piątek o godzinie 10:00 cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w trzeceij edycji ogólnopolskiej akcji #jaknieczytamjakczytam. Akcję zorganizował i przeprowadził nauczyciel biblioteki szkolnej Pan Sylwester Bobryk.
Pierwszy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
7W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Pierwszy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który został zorganizowany przez p. Katarzynę Dziewulak i p. M. Urbanek. Uczniowie prezentowali utwory w 3 kategoriach wiekowych. W kategorii "zerowiaczków" kolejno miejsca zdobyli: Lena Włodarczyk, Dorota Niedziółka i Joanna Wiśniewska. W klasach 1 - 3 zwycięstwo zdobyli Albert Duczek oraz egzekwo Kacper Urbanek. Miejsce drugie zajęła Klaudia Pietrzak a trzecie Krzysztof Dziewulak. W klasach 4 - 7 podium należało do uczniów klasy 5. Zwycięzcą został Mateusz Wysocki, na miejscu drugim duet Klaudia Czubaszek z Kingą Malinowską. Trzecie miejsce egzekwo zdobyły Oliwia Stosio oraz Gabriela Dziewulak z kl. 4. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że ten konkurs wpisze się na stałe w tradycję naszej szkoły.
Zielona szkoła
W dniach 04-05.06.2018r. spędzaliśmy wspólnie czas na biwaku "Zielona Szkoła".
Spotkanie rozpoczęliśmy rajdem rowerowym na trasie Olszyc Szlachecki-Emilianówka-Czachy.
Samodzielnie rozkładaliśmy namioty na boisku szkolnym. Przy wieczornym ognisku mieliśmy okazję pośpiewać i potańczyć. Oglądaliśmy filmy przygodowe, na ogromnym ekranie zrobionym ze ściany szkoły. Opiekowali się nami nasi Wychowawcy:p. Wioletta Dąbrowska, p. Sylwester Bobryk i p. Karolina Dziewulak- Chromińska oraz p. Arleta Szcześniak i p. Marlena Dynek-Huszcza, oczywiście razem z nami była p Dyrektor Agnieszka Zdanowska.. Zielona Szkoła to już tradycja w naszej szkole. Było super. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Narodowe czytanie "Przedwiośnia".
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Mistrz Pięknego Czytania. Zmierzyli się z powieścią Stefana Żeromskiego, włączając się w Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia". W Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach reprezentowały nas Kinga Niedziółka i Pani Dyrektor Agnieszka Zdanowska.E. K.
Program rządowy Dobry Start
Klauzula dotycząca spełniania obowiązku informacyjnego z Art 13 RODO
List Prezesa KRUS do Rolników i Dzieci
W świecie bajek Andersena
Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w zajęciach dodatkowych klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez p. M. Urbanek pt. W świecie bajek Andersena. Podczas zajęć dzieci poznały kilka faktów z życia pisarza. Miały możliwość wykazania się baśniową wiedzą oraz umiejętnością współpracy. Doświadczyły dobrej rywalizacji ale jak stwierdziły zgodnie " najważniejsza jest dobra zabawa" Podczas zajęć zorganizowany został przez p. H. Sikorską konkurs na "Pięknie opowiadam ulubioną baśni." Zajęcia rozbudziły ciekawość dzieci do dalszego poznawania baśniowego świata.
Konkurs Recytatorski w Domu Pracy Twórczej Reymontówka
Oliwia Stosio i Łukasz Urbanek reprezentowali naszą szkołę w XXXV Konkursie Recytatorskim Dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego w Domu Pracy Twórczej Reymontówka. Dziękujemy za udział w powiatowych eliminacjach! Zdobyliście nowe doświadczenia, które kiedyś zaowocują wygraną... czego Wam życzymy. E. K.
Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską
Dnia 24.05 uczniowie klas V-VII uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. Annę Marię Wesołowską. Sędzia z wieloletnim doświadczeniem, autorka wielu publikacji dotyczących ochrony prawnej małoletnich poruszała zagadnienia związane ze współczesnymi zagrożeniami- cyberprzemocą, kradzieżami, rozbojami, sięganiem po alkohol i narkotyki. Podczas spotkania p. Wesołowska uświadomiła młodzież jaka odpowiedzialność karna spoczywa na nieletnich w związku z nieprawidłowymi zachowaniami w sieci, w relacji z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Uczulała młodzież, że coraz więcej nieletnich staje przed sądem. Pani Sędzia omawiała wiele historii, których doświadczyła na sali rozpraw i które w wielu przypadkach nie zakończyły się pomyślnie dla osób małoletnich.Nasi uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach, które zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domanicach.
Dzień Mamy i Taty
9Dzień Mamy i Taty to w naszej szkole ważna data. Z tej okazji uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 1-3 wystąpili w przedstawieniach i złożyli swoim rodzicom życzenia wierszami oraz piosenkami. W imieniu starszych dzieci głos zabrał Samorząd Uczniowski. Tego dnia z pewnością nie zabrakło uśmiechów i wzruszeń. K.D.Ch.
Liga Językowa
12Nasi uczniowie finalistami międzynarodowego konkursu Liga Językowa.
W dniach 23 maja nasi uczniowie: Mateusz Włodarczyk, Szymon Kojtek i Bartłomiej Kachniarz wyruszyli w daleką podróż do Tomaszowa Lubelskiego aby wziąć udział w 3 etapie konkursu. Opiekunami były p. Malgorzata Urbanek i p. Karolina Dziewulak-Chromińska. Z 200 szkół biorących udział w konkursie zaproszono 40 finalistów. Dzięki uprzejmości organizatorów konkursu mieliśmy okazję poznać młodzież z innych miast i krajów oraz zwiedzić miasto Zamość nazywane perłą wschodu. Zobaczyliśmy dom w którym tworzył Bolesław Leśmian, miejsce w którym mieszkał podczas swoich pobytów w Zamościu patron naszej szkoły Józef Piłsudski. Dowiedzieliśmy się jaką rolę w historii odegrał założyciel miasta Jan Zamoyski. Fortyfikacje starego miasta zrobiły na nas duże wrażenie a lody pod ratuszem na rynku były bardzo smaczne. Zwiedziliśmy synagogę i poznaliśmy historię Dzieci Zamojszczyzny. W dniu finału mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich. Uroczystą galę uświetniły występy naszych nowo poznanych kolegów. Po teście pisemnym sprawdzającym wiedzę i znajomość zagadnień związanych z Australią i Roztoczem przyszła pora na zmagania sportowe podczas których można było zdobyć dodatkowe punkty. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Jak podkreślił Naczelnik Wydziału Oświaty,Kultury i Sportu znaleźć się w pierwszej z trzech lig jest niemałym osiągnięciem zarówno w sporcie jak i w konkursie językowym. K.D.Ch.
Przygotowania do wieczoru poezji
7Przygotowania do wieczoru poezji "Budzić nadzieję...". Wolontariusze dają z siebie wszystko... siłę, czas i ... uśmiech. To liczy się dla nas najbardziej. Wyjątkowa wizyta Olafa wśród nas dodała nam skrzydeł!!! E.K.
Zajęcia plenerowe na lekcji przyrody
1
Przygotowania do Dnia Mamy i Taty w naszej szkole
Przygotowania do Dnia Mamy i Taty mają w naszej szkole różne formy. Klasy młodsze odbywają w tym tygodniu próby do Akademii, klasy starsze przygotowują drobne upominki a dzieci z klasy 2 i 3 wykonały na języku angielskim książeczki o swoich mamach. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu sprzedawali pierniki na Dzień Matki. Pierniki wykonały osoby głuchonieme ze Spółdzielni "Zioła Siedleckie". K.D.Ch., A.S.
Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny
Wiktoria Koper, uczennica klasy II, wzięła udział w XXVII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Zabawy i ćwiczenia z samogłoskami lub sylabami z wykorzystaniem zmysłów”
Wieczór poezji organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu