AKTUALNOŚCI
UWAGA KONKURS!!
HARMONOGRAM PROWADZENIA ZAJĘĆ
Od dnia 15 marca 2021 r. do dnia 28 marca 2021 r. Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki ograniczone jest funkcjonowanie szkół podstawowych w zakresie klas I-III. Zajęcia będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Polega to na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów realizuje zajęcia w szkole oraz co najmniej 50% uczniów realizuje zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (zdalnie). Uczniowie klas IV-VIII będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Utrzymane są również zasady pracy przedszkola i oddziałów zerowych. Odbywać się będą próbne egzaminy ósmoklasistów i konsultacje. Realizowana będzie pomoc psychologiczno-pedagogiczna na dotychczasowych zasadach.
HARMONOGRAM PROWADZENIA ZAJĘĆ:
- Od 15 do 17 marca 2021 r. włącznie uczniowie klasy I mają zajęcia wg planu w szkole, uczniowie klas II, III mają zajęcia zdalne
- Od 18 do 22 marca 2021 r. włącznie uczniowie klasy II mają zajęcia wg planu w szkole, uczniowie klas I i III mają zajęcia zdalne.
- Od 23 do 26 marca 2021 r. włącznie uczniowie klasy III mają zajęcia wg planu w szkole, uczniowie klas I i II mają zajęcia zdalne.
Nauka zdalna w szkołach – nowe zasady organizacji pracy szkół w wybranych województwach od 15 do 28 marca 2021 r.
Od poniedziałku, 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw: lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym. Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczą się zdalnie.
W pozostałych województwach nic się nie zmienia. Szkoły i placówki oświatowe w najbliższych dwóch tygodniach będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.
W załączeniu przekazuję komunikat w tej sprawie oraz treść rozporządzenia podpisanego przez Ministra Edukacji i Nauki. Obecnie rozporządzenie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy Ministerstwo Edukacji i Nauki
KOMUNIKAT: NAUKA HYBRYDOWA
Nauka hybrydowa w klasach I-III szkół podstawowych w województwie mazowieckim od 15 do 28 marca.
W związku zapowiedzią wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych od dnia 15 marca 2021r. m.in. na terenie województwa mazowieckiego, przekazujemy informację o funkcjonowaniu szkół i placówek.Od poniedziałku 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a dzieci i młodzież ze starszych klas nadal będą się uczyć zdalnie. Od 15 do 28 marca zajęcia w szkołach podstawowych na terenie województwa mazowieckiego dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie.
Co to w praktyce oznacza? Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować naukę, stosując następującą zasadę:
- nie więcej niż 50 proc. uczniów będzie mieć zajęcia w budynku szkoły
- co najmniej 50 proc. uczniów będzie mieć lekcje zdalnie.
Do decyzji dyrektora szkoły należy ustalenie harmonogramu prowadzenia zajęć zgodnie z powyższym podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia w szkole czy zdalnie. Starsi uczniowie z naszego regionu będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.
Kuratorium Oświaty w Warszawie
TWÓRCZE SPOTKANIA
Szanowni Państwo,
zapraszamy samorządowe instytucje kultury, szkoły i wszystkich zainteresowanych rękodziełem i śpiewem tradycyjnym do ogrodu „Niepodległa. Miejsce spotkań” na wirtualne „Twórcze spotkania”. Co poniedziałek, o godzinie 17:00, zostanie opublikowany nowy odcinek warsztatów rękodzieła i śpiewu tradycyjnego! Premiera na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań.
Odcinki warsztatów rękodzieła i śpiewu tradycyjnego zostaną opublikowane w trzy kolejne poniedziałki, od 15 do 29 marca oraz we wtorek 6 kwietnia, zawsze o godzinie 17:00. Kurs jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych, ale szczególnie zapraszamy samorządowe instytucje kultury i szkoły.
Haftowanie niepowtarzalnej biżuterii, tworzenie działających na zmysły dzienników miejsca, śpiewanie przedwojennej kołysanki i wyklejanie kolaży bazujących ma rodzinnych zdjęciach to wyjątkowy sposób na odkrywanie historii otaczającej przestrzeni oraz swojej rodziny!
Cykl „Twórcze spotkania” składa się z 4 odcinków:
1. Biżuteria haftowana.
2. Dziennik miejsca.
3. Śpiew tradycyjny.
4. Kolaż rodzinny.
Spotkania online na nowo pozwolą odkryć otaczającą przestrzeń oraz historię swojej rodziny! Pod każdym filmem podana zostanie lista przedmiotów, które będą potrzebne do stworzenia nowego dzieła. Animatorki pokażą najważniejsze techniki i zainspirują do nowych projektów. Warsztaty można oglądać na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań. Zapraszamy do kreatywnego spędzania czasu!
Biuro Programu „Niepodległa"
Dzień Kobiet w grupie 0A
"KOLOROWE STOŁÓWKI"
Nasza szkoła została zgłoszona do akcji "Kolorowe stołówki". Dzięki codziennie oddawanym głosom mamy szansę na remont stołówki. Głosujemy na stronie https://kolorowestolowki.amica.pl/szkoly (wybieramy naszą szkołę z listy)Dodatkowe głosy można zyskać po zgłoszeniu zakupionego sprzętu Amica.Szczegóły akcji i głosowania na załączonym plakacie oraz na naszej stronie internetowej.Liczymy na głosy wszystkich Uczniów, Rodziców i Pracowników! Głosowanie trwa do 15 maja 2021 r.
DZIEŃ KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet, życzymy Wam dużo zdrowia w szczególności.
Niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości, a życie nie sprawia trudności.
Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną, abyście zawsze czuły się jak wiosną.
Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków.
Aby motyle na dłoni Wam siadały i najskrytsze marzenia spełniały.
Aby ptaki po niebie latały i Waszego szczęścia szukały.
Żeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy.
W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają
i właściwą drogę wybrać pozwalają.
One nie pozwolą nigdy Wam zginąć i żadnego szczęścia ominąć.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZA
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Konkurs
Koncert „Młodzi Niezłomnym”
Webinar: Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany
Młodzi użytkownicy internetu –wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?
PAMIĘTAMY!
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim
im. Żołnierzy Pierwszego Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego
PAMIĘTAJĄ !
1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.
W. D
Dzień Walki z Depresją
Jak często mówi się o depresji wśród dzieci?
Na liście wydarzeń organizowanych przez @Pogotowie psychologiczne z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją znalazły się aż 4 spotkania poświęcone dzieciom i nastolatkom.
Zapraszamy nauczycieli, rodziców, psychologów i pedagogów szkolnych:
12.00 Rodzicu reaguj! To może być depresja
(https://fb.me/e/1XYEuyhxC) strona wydarzenia
link do spotkania:
https://www.youtube.com/watch?v=FqXliSqUkhw&feature=youtu.be
16.00 Nastolatki w obliczu depresji
https://www.facebook.com/events/416759229391654/
17.00 Depresji w szkole nie widać
https://www.facebook.com/events/769254017043173/
20.00 Zaburzenia depresyjne u dzieci. Kiedy mogą się pojawić?
https://www.facebook.com/events/812057059663395
Urodziny Basi
BEZPLATNA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI!!!
Uwaga konkurs!
Poznajemy bibliotekę
Dzieci z grupy 5-6 latków odwiedziły dzisiaj bibliotekę szkolną. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.
2