• JESEŁKA 2022

Społeczność Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy Ks. Proboszcza - Tomasza Czarnockiego, Zastępcę Wójta Gminy Domanice - Pana Marcina Rombla, Skarbnika Gminy - Panią Beatę Rombel, Panią Anitę Potera oraz Panią Irenę Groblewską - Andrzejewską.

Uczniowie klasy V przygotowali Jasełka, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Historia Bożego Narodzenia oraz piękne kolędy w wykonaniu Uczniów poszczególnych klas napełniły wszystkich świąteczną atmosferą. Dodatkowym magicznym akcentem była oprawa muzyczna przygotowana przez Uczennice z klasy IV i V pod przewodnictwem Nikoli Rombel - uczennicy klasy VIII.

Świąteczne życzenia popłynęły od Pani Dyrektor, zaproszonych Gości, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

przygotowanie spotkania: Z. Ciok, S. Bobryk, J. Mikułowska, A.Cabaj

• MIKOŁAJKOWE ZABAWY W KLASIE II

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie.

Mikołaj zawitał również do klasy II, ukradkiem zostawiając pod choinką drobne upominki dla uczniów. Ten dzień był pełen zabaw i radości. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez rodziców. Tworzyli świąteczne babeczki, poznając tajniki sztuki cukierniczej. Zapraszamy na fotorelację.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, a w szczególności p. L. Duczek za wspaniałe warsztaty.

wychowawczyni: P. Aleksandra Strus

• POMAGAMY!

Przypominamy o zbiórkach karmy dla zwierząt i innych potrzebnych rzeczy, a także artykułów do Domu Dziecka w Kisielanach.

Zbiórka trwa do końca tygodnia. Niestety... pudełka są praktycznie puste.

• ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

13 grudnia obchodziliśmy rocznicę wprowadzenia STANU WOJENNEGO w Polsce. Działania szkolne wpisywaly się w akcję IPN ,,Zapal Światło Wolności,". Uczniowie klasy 7 przygotowali happening, który zaprezentowali społeczności szkolnej. W działanie włączyli się również uczniowie kl. 6.

p. W. Dąbrowska

• MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W KLASIE VI

Mikołajkowe spotkanie w klasie VI rozpoczęło się po południu i trwało do późnego wieczora. Uczniowie uczestniczyli w zabawach, wspólnie obejrzeli film i wymienili się prezentami. Kolejną atrakcją tego wydarzenia było spotaknie z Rodzicami na cukierniczych warsztatach, które poprowadziła dla nas Pani Lucyna Duczek. Entuzjazm, radość i zaangażowanie towarzyszyły nam przez cały czas... chwilami trudno było zgadnąć, komu bardziej... Uczniom czy ich Rodzicom :-)  Efektem końcowym naszych starań były cudowne chatki z piernika! Zachwytom nie było końca. Nasze "małe dzieła sztuki" będą ozdobą i pamiątką wspólnie spędzonych chwil na długie lata.

Jedna z piernikowych chatek stała się mikołajkowym prezentem dla Pani Dyrektor, który wręczyli Uczniowie i Rodzice.

Uczniowie klasy VI wraz ze swoimi Rodzicami podziękowali Pani Lucynie za ogromny wkład w przygotowanie warsztatów. Szczere słowa podziękowania z naszej strony stały się zachętą do planowania kolejnych klasowych inicjatyw.

Spotkanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania i pomocy wszystkich Rodziców. Każdy z Państwa przyczynił się do zrealizowania naszego klasowego pomysłu, za co bardzo dziękujemy :-) Cieszymy się, że spędzili Państwo z nami ten czas :-)

wychowawczyni: Edyta Kozłowska

• „Zrób coś dobrego – zostań św. Mikołajem!”

Dnia 06.12.2022r. w Mikołajki w naszej szkole została przeprowadzona akcja pt.: „Zrób coś dobrego – zostań św. Mikołajem!”. W jej ramach każdy uczeń mógł wylosować jedno wyzwanie (np.  „Zostaw komuś karteczkę z miłym napisem”, „Spędź dziś czas z siostrą lub bratem”, „Zadzwoń lub napisz do kogoś, kto może czuć się samotny”), by następnie móc wcielić je w życie.

Akcja miała na celu pokazanie dzieciom i młodzieży, że możemy obdarowywać się nawzajem nie tylko przedmiotami, ale również swoim czasem, uśmiechem, pomocą, życzliwością.

Uczennice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z entuzjazmem włączyli się
            w organizowaną akcję doświadczając tego, że nawet drobny gest może zmienić świat wokół nas.

koordynator akcji: Pani Anna Posiadała

• Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 28 listopada zawitała do przedszkola klasa I z krótką, ale z pięknym przekazem, inscenizacją pod tytułem "Na straganie" Jana Brzechwy. Uczniowie starali się jak najlepiej i najciekawiej zagrać swoje role, dzięki czemu dzieci z grupy przedszkolaków 0B były bardzo zainteresowane i nagrodziły uczniów brawami.

wychowawca przedszkola: Pani Maja Malinowska

• SPOTKANIE Z PISARKĄ

W naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Judytą Piskorz, autorką książki "Zaczarowane historie".

Niezwykła wizyta odbyła się dzięki współpracy z Panią Anną Pucyk, kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Domanicach. Dzieci z klas I-V podążały razem z pisarką za marzeniami, poznawały swoje emocje i nawyki. Autorka, dzięki bohaterom swoich książek, pokazała, że można żyć szczęśliwie i pięknie. Na zakończenie dzieci otrzymały czerowne serce i usłyszały ważne słowa: JESTEŚ CUDEM!

Odpowiedzi na ważne pytania znajdziemy w książce autorki. Zapraszamy do lektury :-)

Dziękujemy za inspirujące spotkanie i życzymy Pani Judycie wydania kolejnych książek!

koordynator spotkania: P. Agnieszka Urbanek